Ceļojot vai atrodoties ārzemēs


Kur zvanīt ārkārtas gadījumā, ja atrodos ārzemēs?
Ārkārtas palīdzības izsaukšanai zvani 112. Tevi savienos ar vietējo palīdzības dienestu. Lai saņemtu konsulāro palīdzību ārvalstīs, zvani LR Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam, tālr. +37126337711.

Informācija par EEZ valstu alternatīvajiem piekļuves līdzekļiem neatliekamās palīdzības dienestiem un sabiedrības brīdināšanas mobilajām lietotnēm pieejama vienotajā BEREC datu bāzē ŠEIT (en).
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā varu sazināties ar LMT, atrodoties ārzemēs?
No ārzemēm zvani mums pa tālruni +37129319911 – par šo zvanu nebūs jāmaksā. 

Vai arī raksti mums e-pastu: info@lmt.lv.

Dalīties ar saiti
  Kopēt
Vai ārzemēs ir jāmaksā par zvanu saņemšanu?
EEZ valstīs par zvanu saņemšanu nav jāmaksā, ja tavs pieslēgums paredz iespēju izmantot pakalpojumu bez papildu maksas kā Latvijā. Izņēmumi var būt individuālu tarifu plānu lietotājiem.

Atrodoties citās valstīs ārpus EEZ, par zvanu saņemšanu ir jāmaksā.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā tiek aprēķināta zvana saņemšanas maksa ārzemēs?
Maksa tiek aprēķināta par sarunu, EEZ valstīs to piemērojot pa sekundēm, citās valstīs – par pilnām minūtēm. Izpēti zvanu saņemšanas maksu, izvēlnē lapas augšpusē ievadot interesējošo valsti.

Sarunu sarakstā zvana saņemšanas ieraksts tiks attēlots šādi:
00 [valsts kods][tīkla kods][īslaicīgais numurs]
Īslaicīgā numura cipari tiek aizstāti ar X. Piemēram, zvana saņemšana Lietuvā, Telia tīklā – 00370698XXXXX.
Ja ārvalstīs izmanto kuģu vai satelītu sakaru tīklu, var tikt aprēķināta papildu maksa par sarunu. Šādā gadījumā Sarunu saraksta izdrukā tiks attēlots papildu ieraksts, norādot identifikatoru "+" un atbilstošo operatora nosaukumu.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā ārzemēs zvanīt ar tiešo zvanu?
Tieši tāpat kā Latvijā – izvēlies adresātu no telefona kataloga vai sastādi numuru pats.
Ārvalstīs izmanto starptautisko numura sastādīšanas formātu ar + zīmi un valsts kodu numura priekšā (zvaniem uz Latvijas numuriem +371). Lai būtu ērtāk, iesakām visus Latvijas numurus telefona adrešu grāmatā saglabāt starptautiskajā formātā.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Vai ārzemēs ir pieejami VoLTE zvani?
VoLTE zvani ir pieejami noteiktos ārvalstu mobilo sakaru operatoru tīklos. Pirms dodies uz ārzemēm, pārliecinies, kādas sakaru tīklu tehnoloģijas pieejamas valstī, uz kuru plāno doties – skaties pie operatora tīkla atzīmi VoLTE. Pārbaudi, vai tavs telefons atbalsta VoLTE tehnoloģiju, vai telefonā ir aktivizēta VoLTE un vai izmanto pēcapmaksas tarifu plānu.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā ārzemēs zvanīt ar VoLTE zvanu?
Tieši tāpat kā Latvijā – zvanot Latvijas sakaru tīkla abonentam ar VoLTE zvanu. Adresāta numuru var sastādīt gan vietējā, gan starptautiskā formātā. Savukārt zvaniem uz vietējiem numuriem valstī, kurā atrodies, un citām valstīm numurs vienmēr jānorāda starptautiskajā formātā (ar + zīmi un valsts kodu numura priekšā)! Zvanot ar VoLTE, nebūs sasniedzami ārzemju īsie numuri, vietējie bezmaksas (800. sērijas) un paaugstinātas maksas (900. sērijas) numuri.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Vai ārzemēs varēšu piezvanīt uz maksas izziņu numuru vai vietējo bezmaksas numuru?
Zvanot ar VoLTE, nebūs sasniedzami ārvalstu īsie numuri, vietējie bezmaksas (800. sērijas) un paaugstinātas maksas (900. sērijas) numuri.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā ārzemēs tiek aprēķināta maksa par veikto zvanu?
Maksa par ārzemēs veiktajiem zvaniem tiek aprēķināta pēc noteiktajiem tarifiem – izvēlnē lapas augšpusē ievadi interesējošo valsti un izpēti tarifus.

Par zvaniem uz ārvalstu vietējiem bezmaksas, papildpakalpojumu vai paaugstinātas maksas tālruņu numuriem (papildvērtības pakalpojumi) ir jāmaksā pēc ārvalstu operatora noteiktajiem tarifiem. Informācija par papildvērtības pakalpojumu numuru diapazoniem EEZ valstīs pieejama vienotajā BEREC datu bāzē ŠEIT (en).

Maksa par sarunu tiek aprēķināta ar noteiktu soli.
  • Zvaniem no EEZ valstīm uz vietējiem numuriem un citām EEZ valstīm (tai skaitā Latviju) – par pirmajām 30 sekundēm un tad par katru nākamo sekundi.
  • Zvaniem no EEZ uz citām valstīm un jebkuriem veiktajiem zvaniem no citām valstīm – par pilnām minūtēm.
Lūdzu, ievēro!
Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas operatori var piemērot maksu arī jau par zvana izsaukuma gaidīšanas laiku (izņemot VoLTE zvanu gadījumā)!

Zvanu maksas un to aprēķināšanas princips nemainās, ja lieto VoLTE.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Vai ārzemēs varu zvanīt ar Apple Watch?

Lai ar Apple Watch varētu zvanīt ārzemēs, jābūt ārzemju tīklā, kurā pieejama VoLTE zvanu tehnoloģija. Zvani ārzemēs būs pieejami Apple Watch 5 un jaunākiem viedpulksteņiem ar OS 9.4 vai jaunāku programmatūras versiju.
Nekādas citas papildu darbības nav jāveic, ja viedpulkstenis jau darbojas LMT tīklā ar Multi-SIM

VoLTE pieejamību noteiktos ārzemju tīklos var pārbaudīt Tarifu kalkulatorā ŠEIT. Pie attiecīgā ārzemju tīkla būs norāde "VoLTE".

Dalīties ar saiti
  Kopēt
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!