Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatnes apkopo informāciju par vietnes apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes funkcionalitāti un piedāvāt piemērotu saturu un reklāmas.Turpinot lietot šo vietni, Tu apliecini, ka piekrīti sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Ceļojot vai atrodoties ārzemēs


Vai ir jāmaina interneta uzstādījumi, lai ārzemēs varētu lietot internetu telefonā?
Nē, Tava telefona uzstādījumos nekas nav jāmaina, ja Tu izmanto LMT viesabonēšanas pakalpojumus.

Ja pēc 01.07.2014. Eiropas Ekonomikas zonas valstīs vēlies izmantot viesabonēšanas izvēles pakalpojumu un iegādāties internetu no cita interneta pakalpojuma pārdevēja ārzemēs, telefona uzstādījumos jānomaina interneta piekļuves punkts uz euinternet.

Šādā gadījumā, atgriežoties Latvijā vai viesojoties citos ārvalstu tīklos, kas nepiedāvā viesabonēšanas izvēles pakalpojumu, atceries atjaunot iepriekšējos LMT mobilā interneta uzstādījumus.
Vai es varēšu ārzemēs lietot internetu savā telefonā?
Jā, tikai pārliecinies, vai Tava telefona uzstādījumos ir aktivizēta interneta lietošanas iespēja ārvalstīs.

 • Android operētājsistēma
  Iestatījumi – Mobilie dati – Datu viesabonēšana,
  Citi tīkli – Mobilie tīkli – Datu viesabonēšana,
  Iestatījumi –> Vēl... –> Mobilie tīkli  –> Datu viesabonēšana
  Iestatījumi – SIM vadība – Viesabonēšanas – Datu viesabonēšanas
 • iOS operētājsistēma
  Settings – Mobile Data – Data Roaming, General – Cellular – Data Roaming
  Settings – Cellular Data – Data Roaming
 • Windows operētājsistēma
  Iestatījumi – mobilo sakaru tīkls – Datu viesabonēšanas opcijas
 • Symbian operētājsistēma
  Uzstād. –> Mobilie dati –> Datu viesabonēšana
 • Huawey modemi
  Settings – Dial-Up – Mobile Connection – Data roaming,
  Tools – Options... – Roaming Indicate
Ja Tavā rīcībā ir telefons ar citu operētājsistēmu, ielūkojies lietošanas pamācībā vai sazinies ar mums.
Cik maksā LMT interneta lietošana ārvalstīs?
EEZ valstīs noteiktiem tarifu plāniem un INTERNETS TELEFONĀ lietotājiem ir pieejams konkrēts interneta apjoms bez papildu maksas. Skaties ārzemju tarifu kalkulatorā savam tarifu plānam atbilstošo informāciju.

Kad būsi iztērējis pieejamo bezmaksas interneta apjomu, vari turpināt lietot internetu par papildu maksu, izvēloties INTERNETS CEĻOJUMĀ vai INTERNETS CEĻOJUMĀ+ par fiksētu perioda maksu, vai MB maksu.

Izvēlies to samaksas veidu (Internets ceļojumā, Internets ceļojumā+ vai maksa par MB), kas ir piemērotākais Taviem interneta lietošanas paradumiem un vajadzībām.

Noteiktās Eiropas valstīs Internets ceļojumā un Internets ceļojumā+ piedāvā konkrētu interneta apjomu dienā par fiksētu maksu, turklāt jāmaksā tikai par to dienu, kad lieto. Valstīs, kurās nav pieejami šie samaksas veidi, vai arī esi izvēlējies maksu par MB, jānorēķinās par katru patērēto MB.

Lūdzu, ņem vērā tehnoloģiskās īpatnības, kas var ietekmēt Tavas izmaksas – faktiski pārraidīto datu apjomu atšķirības, interneta pakalpojumu automātisko izmantošanas iespēju u.c.
Vai varu saņemt īsziņas par interneta tarifiem ārzemēs, ja lietoju datu karti un modemu?
Jā. Šo īsziņu attēlošana datora ekrānā ir atkarīga no attiecīgās datu kartes vai modema programmnodrošinājuma.
Kā varu nomainīt interneta samaksas veidu?
Tu vari jebkurā brīdī pieslēgt to interneta samaksas veidu, kas šķiet piemērotāks. Visērtāk to izdarīt Mans LMT vai arī ar īsziņas palīdzību, kas jānosūta uz numuru 1688.

 • Internets ceļojumā: IC
 • Internets ceļojumā+: IC+
 • Maksa par MB: IC–
Izmaiņas stāsies spēkā pēc apstiprinājuma īsziņas saņemšanas par maksas veida maiņu.

Ja esi Internets ceļojumā vai Internets ceļojumā+ cienītājs un viesojies valstī, kurā šis samaksas veids netiek piedāvāts, MB maksas izvēle nav nepieciešama – tas notiks automātiski.
Ar ko atšķiras Internets ceļojumā un Internets ceļojumā+?
Tie ir divi dažādi interneta samaksas veidi.
 • INTERNETS CEĻOJUMĀ ir radīts drošai interneta lietošanai ārvalstīs – Tu kontrolēsi savus dienas vai mēneša (atkarībā no reģiona, kurā atrodies) tēriņus par internetu. Ja būsi izlietojis savu interneta apjomu, interneta pārlūkā varēsi izvēlēties iegādāties papildu apjomu vai pieslēgt INTERNETS CEĻOJUMĀ+ un turpmāk sevi neapgrūtināt ar papildu apjomu iegādi.
 • Savukārt INTERNETS CEĻOJUMĀ+ ir radīts interneta lietošanai ārvalstīs, ja lieto lielu interneta apjomu un nevēlies sevi apgrūtināt ar papildu apjoma iegādi. Tiklīdz būs iztērēts dienas interneta apjoms, nākamais par papildu maksu Tev būs pieejams automātiski.
Vai papildu interneta apjomu varu iegādāties tik reižu, cik vien vēlos?
Internets ceļojumā lietotāji var iegādāties papildu interneta apjomu, cik nepieciešams, kamēr nav sasniegts MĒNEŠA izmaksu kontroles limits.
Kā tiek rēķināta maksa par papildu interneta apjoma iegādi?
Internets ceļojumā lietotājiem maksu par papildu apjomu piemēro iegādes brīdī.
Kas notiek brīdī, kad izbeidzas INTERNETS CEĻOJUMĀ apjoms?
Ja vēlēsies turpināt lietot internetu, kad INTERNETS CEĻOJUMĀ apjoms būs iztērēts, bet papildu apjomu vēl nebūsi iegādājies, Tu saņemsi informatīvu īsziņu ar saiti uz internetvietni, kur varēsi izvēlēties – iegādāties papildu dienas vai mēneša (atkarībā no reģiona, kurā atrodies) apjomu vai pieslēgt INTERNETS CEĻOJUMĀ+ un turpmāk sevi neapgrūtināt ar papildu apjomu iegādi. Papildu apjomu iespējams iegādāties arī ar īsziņas palīdzību.
Vai internetu ar dienas vai mēneša maksu varu izmantot visos attiecīgā reģiona tīklos?
INTERNETS CEĻOJUMĀ dienas (EEZ valstīs) vai mēneša (citās Eiropas valstīs) maksā iekļauto interneta apjomu var izmantot visos attiecīgā reģiona tīklos, kuros ir pieejams internets.
Vai par interneta lietošanu ārzemēs ir noteikta minimālā maksa?
Par interneta lietošanu ārvalstīs var būt noteikta interneta sesijas minimālā maksa. Pievērs tam īpašu uzmanību, ja interneta lietošanas laikā izmanto nelielu datu apjomu, piemēram, pārsūti MMS, pārbaudi e-pastu, kā arī tad, ja lieto navigācijas iekārtas (GPS).

 • INTERNETS TELEFONĀ lietotājiem, kā arī tarifu plānu lietotājiem, kuriem ir iekļauts internets lietošanai EEZ valstīs, interneta izmantošana šajā reģionā ir pieejama bez maksas iekļautā apjoma ietvaros.
 • INTERNETS CEĻOJUMĀ lietotājiem EEZ valstīs ir noteikta minimālā maksa interneta apjoma iegādei – izvēlētā piedāvājuma maksas apmērā.
 • INTERNETS CEĻOJUMĀ lietotājiem citās Eiropas valstīs dienas maksa tiek piemērota, sasniedzot 1 MB apjomu. Ja patērē mazāk, tiek izmantots 32 KB uzskaites solis un minimālā maksa par soli.
 • Ja esi izvēlējies MAKSU PAR PATĒRĒTAJIEM MB, tad Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs tiek izmantots 1 KB uzskaites solis, savukārt citās valstīs minimālā maksa būs par 32 KB apjomu, pēc tam – par katriem nākamajiem 32 KB.
Vai pastāv iespēja atslēgt interneta pakalpojumu automātisko izmantošanu?
Atrodoties ārvalstīs, Tu vari ietaupīt, atslēdzot interneta pakalpojumu automātiskās izmantošanas iespēju. Piemēram, no laika ziņu informācijas atjaunošanas tālrunī var izvairīties, izslēdzot automātisko un paralēlo datu sinhronizācijas iespēju (autosync un background data), savukārt datorā vajadzēs atslēgt automātisko programmu atjaunināšanas iespēju.

Nepieciešamības gadījumā aplikācijas datus var atjaunot manuāli, kā norādīts iekārtas lietošanas pamācībā.  
Vai pastāv iespēja atslēgt internetu pierobežā?
Ja Tu dzīvo vai lieto internetu Latvijas pierobežas rajonā, var gadīties automātiska kaimiņvalsts sakaru tīkla izvēle, un sērfošana internetā tiks tarificēta kā ārvalstīs. Lai izvairītos no šādiem pārsteigumiem un liekiem tēriņiem, nosūti īsziņu VG- uz numuru 1688. Bet tad, kad plāno doties uz ārzemēm, atceries pieslēgt internetu ārvalstīs, uz to pašu numuru nosūtot īsziņu* VG+.

* Sūti komandu, ja vēlies pieslēgt pakalpojumu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Vai es varu izmantot cita interneta pakalpojumu pārdevēja piedāvātās iespējas ārzemēs?
Jā, pēc 01.07.2014. Tu vari izmantot citu interneta pakalpojumu pārdevēju piedāvātās iespējas ārzemēs Eiropas Ekonomikas zonas valstīs viesabonēšanas izvēles pakalpojuma ietvaros, bet Tava telefona uzstādījumos ir jānomaina interneta piekļuves punkts uz euinternet.

Šādā gadījumā, atgriežoties Latvijā vai viesojoties citos ārvalstu tīklos, kas nepiedāvā viesabonēšanas izvēles pakalpojumu, atceries atjaunot iepriekšējos LMT mobilā interneta uzstādījumus.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!