LMT internets


Kā es varu zināt, vai manā adresē ir pieejams 5G?
LMT darbinieks to var pārbaudīt pārklājuma kartē.
Cik ilgi varēšu lietot LMT izsniegto 5G rūteri?
Rūteri var lietot neierobežotu laiku, kamēr ir spēkā LMT pakalpojumu līgums.
Vai man būs jāslēdz jauns LMT pakalpojumu līgums?
Ja šobrīd Tev jau ir Internets mājai vai Internets biznesam līgums, saglabājas esošie līguma nosacījumi. Ja šāda līguma nav, būs jāslēdz jauns LMT pakalpojumu līgums.
Vai par 5G rūtera lietošanu ir jāmaksā?
Nē, iespēja lietot MikroTik LMT 5G rūteri ir bez maksas. Jāmaksā tikai par internetu atbilstoši esošā LMT pakalpojumu līguma nosacījumiem.
Vai man paliks arī esošais rūteris?
Nē. Aktivizējot 5G internetu, servisa aģents veiks esošā rūtera maiņu pret jaunu, kas atbalsta 5G.
Vai 5G ietekmē cilvēku veselību?
Veselība un drošība ir ļoti svarīgi jautājumi, kam LMT pievērš pastiprinātu uzmanību. Bažām par 5G ietekmi – tāpat kā 4G, 3G un 2G – nav pamata.
Mobilo sakaru radītais elektromagnētiskais lauks ir plaši pētīts un analizēts. Visas LMT bāzes stacijas ir piegādājuši sertificēti ražotāji, turklāt Veselības inspekcija ir veikusi kontroles mērījumus un devusi atzinumu par bāzes staciju nekaitīgumu.
Kāds ir prognozējamais 5G interneta ātrums?
Interneta ātrums katrā vietā var atšķirties, tāpēc nodrošināsim servisa aģenta bezmaksas vizīti, kas veiks interneta ātruma mērījumus un uzstādīs rūteri, ja tas būt iespējams.
Faktisko ātrumu ietekmē signāla stiprums, rūtera attālums no bāzes stacijas, dažādi šķēršļi (koki, lapas, laikapstākļi u.c.) un bāzes stacijas kopējā noslodze.
Kad manā dzīvesvietā būs pieejams 5G?
Šobrīd aktīvi strādājam, lai izvērstu 5G pārklājumu visā Latvijā. Informācija par vietām, kur pieejams 5G, tiks publicēta LMT mājaslapā.
Vai 5G rūteri varu ņemt līdzi uz savām lauku mājām?
Nē, LMT izsniegtais 5G rūteris paredzēts lietošanai līgumā norādītajā adresē.
Kā rīkoties, ja tomēr vēlos atgūt savu iepriekšējo rūteri?
Rūtera maiņu var veikt jebkurā LMT klientu centrā.
Kā rīkoties, ja gribu pārtraukt 5G rūtera lietošanu?
Ja vēlies pārtraukt 5G rūtera lietošanu, LMT pakalpojumu līguma laušana un iekārtas atgriešana notiek standarta kārtībā.
Kas ir 4G?
4G ir ceturtās paaudzes interneta tīkls, kas izmanto interneta tehnoloģiju LTE. Internets 4G tīklā ir ne tikai vairākas reizes ātrāks par 3G tīklā iespējamo (teorētiski lejupielāde līdz pat 150 Mbit/s, augšupielāde līdz 50 Mbit/s), bet arī krietni stabilāks un ar būtiski mazāku reakcijas laiku jeb latency (brīdis no interneta saites aktivizēšanas līdz lejupielādes uzsākšanai).
4G internetu var salīdzināt ar jaunu un platu šoseju, kas uzbūvēta blakus vairākām taciņām. 4G internets apmierinās pat visprasīgāko lietotāju, nodrošinot ātru failu ielādi, augstas izšķirtspējas video straumēšanu, reālā laika datorspēļu nevainojamu darbību utt.
LMT 4G tīkls nepārtraukti tiek paplašināts, un šobrīd tas pieejams jau lielākajā daļā Latvijas teritorijas.
Aplūko aktuālo 4G tīkla pārklājumu LMT pārklājuma kartē.
Kas ir 4G+?
LMT piedāvā 4G+ tehnoloģiju, kas līdz pat divām reizēm palielina jau tā lielo LMT 4G interneta ātrumu mobilajos telefonos. Praktiskais interneta ātrums ir atkarīgs no konkrētās atrašanās vietas, lietotāju skaita bāzes stacijā un citiem faktoriem.  
Par 4G+ tehnoloģijas izmantošanu papildus nekas nav jāmaksā.
Ar ko atšķiras iezvanpieeja, 2G, 3G, 4G un 4G+ internets?
Iezvanpieeja ir pirmās paaudzes internets, kas datu pārsūtīšanai izmanto zvanu nevis paketes. Mūsdienu prasībām tas ir ļoti lēns – tikai līdz 9,6 Kbit/s. Iezvanpieejai tiek izmantots LMT sakaru tīkls, kas pārklāj 98% Latvijas teritorijas.

2G ir otrās paaudzes internets, kas izmanto GPRS un EDGE tehnoloģijas. Atšķirībā no iezvanpieejas, ar šīs tehnoloģijas palīdzību dati tiek sūtīti paketēs ar lielāku, taču mūsdienu prasībām tik un tā lēnu ātrumu (līdz 236 Kbit/s). LMT 2G tīkls pieejams 98% Latvijas teritorijas.

3G ir trešās paaudzes internets, kas izmanto UMTS jeb W-CDMA, HSPA un HSPA+ tehnoloģijas. Tāpat kā 2G, arī ar 3G dati tiek sūtīti paketēs, taču ar daudz lielāku ātrumu – līdz pat 21 Mbit/s. LMT 3G tīkls ir plašākais Latvijā – tas ir pieejams 93% Latvijas teritorijas.

4G ir ceturtās paaudzes internets, kas izmanto interneta tehnoloģiju LTE. Internets 4G tīklā ir ne vien vairākkārt ātrāks par 3G tīklā iespējamo (lejupielāde līdz pat 150 Mbit/s, augšupielāde līdz 50 Mbit/s), bet arī krietni stabilāks un ar būtiski mazāku reakcijas laiku jeb latency (brīdis no interneta saites aktivizēšanas līdz lejupielādes uzsākšanai). 4G internetu var salīdzināt ar jaunu un platu šoseju, kas uzbūvēta blakus vairākām taciņām.
4G internets apmierinās pat visprasīgāko lietotāju, nodrošinot ātru failu ielādi, augstas izšķirtspējas video straumēšanu, reālā laika datorspēļu nevainojamu darbību utt.

4G+ ir tehnoloģija, kas līdz pat divām reizēm palielina jau tā lielo LMT 4G interneta ātrumu mobilajos telefonos. Praktiskais interneta ātrums ir atkarīgs no konkrētās atrašanās vietas, lietotāju skaita bāzes stacijā un citiem faktoriem.
Kur Latvijā ir pieejams LMT 4G tīkls?
4G tīkls ir pieejams visā Latvijā, piemēram, Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Siguldā, Inčukalnā, Limbažos, Madonā, Cesvainē, Jēkabpilī, Pļaviņās, Skrīveros, Aizkrauklē, Ogrē, Lielvārdē, Ķekavā, Iecavā, Olainē, Smiltenē, Alojā, Mazsalacā, Salacgrīvā, Dobelē, Saldū, Kuldīgā, Talsos, Rojā, Mārupē, Piņķos, Aizputē, Ķekavā, Saulkrastos, Ādažos, Kadagā, Tukumā, Carnikavā, Garciemā, Vecāķos, Jaunciemā, Langstiņos, Jāņupē u.c.

Aplūko arī aktuālo 4G pārklājumu.
Kāds ir LMT 4G ātrums realitātē?
LMT 4G tīklā tiek izmantota modernā LTE tehnoloģija, kas teorētiski nodrošina lejupielādes ātrumu līdz 150 Mbit/s un augšupielādes ātrumu līdz 50 Mbit/s. Praksē dažādu tehnisku, fizikālu, ģeogrāfisku u.c. faktoru (attālums līdz bāzes stacijai, apkārtējā apbūve, ēkas konstrukcija u.tml.) dēļ ātrums būs zemāks un netiek garantēts. Normālas tīkla noslodzes gadījumā norādītie vidējie 4G ātrumi droši būs pieejami.
Šeit ir pieejams interneta ātruma mērītājs.
Vai es varu izmantot LMT 4G tīkla iespējas?
LMT 4G tīkla iespējas pieejamas visiem LMT klientiem – balss pieslēgumu un interneta pieslēgumu, arī LMT Kartes lietotājiem.

1. Jābūt kādam no LMT pieslēgumiem ar aktivizētu 4G atbalstu.
Visiem INTERNETS MĀJAI un INTERNETS BIROJAM lietotājiem 4G atbalsts ir aktivizēts pēc noklusējuma. Balss un mobilā interneta pieslēgumiem 4G atbalsts tiek aktivizēts pēc pieprasījuma bez maksas vai automātiski, uzsākot lietot 4G iekārtu.
2. Nepieciešama 4G iekārta (tālrunis, modems, rūteris vai planšete) ar jaunāko programmnodrošinājumu. Iekārtai ir jāatbalsta LMT lietotā Eiropas 4G frekvence (LTE 1800 MHz), un nepieciešama jaunākās paaudzes LMT SIM karte, jo tikai tā atbalstīs 4G. Ja konstatēsim, ka šobrīd izmanto vecāku SIM karti, samainīsim to pret jaunu BEZ MAKSAS!
3. Nepieciešams atrasties LMT 4G pārklājuma zonā.
Ar kādām iekārtām var lietot LMT 4G tīkla iespējas?
Šobrīd LMT 4G tīkla iespējas var lietot ar 4G telefoniem, 4G planšetēm, 4G USB modemiem, kā arī ar 4G Wi-Fi bezvadu rūteriem. Lai iekārta varētu darboties LMT 4G tīklā, lūdzam pārliecināties, ka tā atbalsta Eiropā lietoto LTE tehnoloģijas 1800 MHz frekvenci. Ja iekārta atbalsta LTE tehnoloģiju, bet neatbalsta 1800 MHz frekvenci, tā LMT 4G tīklā nedarbosies, jo tai nav iebūvētas frekvencei atbilstošās 4G antenas.
Vai mobilie telefoni darbojas LMT 4G tīklā?
Jā! 4G iespējas telefonos var baudīt ikviens – gan LMT pēcapmaksas klienti, gan LMT Kartes lietotāji.

Lūdzu, ievēro!
4G telefonam ir jāatbalsta Eiropā lietoto LTE tehnoloģijas 1800 MHz frekvenci.
Kas nepieciešams, lai varētu lietot 4G telefonā?
Lai lietotu LMT 4G tīklu telefonā, nepieciešams:
  • 4G telefons, kas atbalsta LMT 4G tīkla frekvenci
  • Jaunākā telefona programmatūra (OS)
  • 4G SIM karte
  • Atrasties LMT 4G pārklājuma zonā
Vai planšetes darbojas LMT 4G tīklā?
Jā! LMT 4G tīklā darbojas jaunāko 4G planšetu modeļi ar pieslēgumu Mobilais internets datorā vai planšetē.
Planšetei ir jāatbalsta Eiropā lietotā LTE tehnoloģijas 1800 MHz frekvence.

Aktuālais 4G planšetu piedāvājums Tavā rīcībā LMT e-veikalā.

Uzzini vairāk, kā konfigurēt šīs planšetes lietošanai LMT 4G tīklā, piemēram, Apple iPad.
Vai USB mobilā interneta modemi darbojas LMT 4G tīklā?
Jā! Šobrīd LMT 4G tīklā darbojas 4G USB mobilā interneta rūteri ar Mobilā interneta pieslēgumu. Ierīcei ir jāatbalsta LTE tehnoloģijas 1800 MHz frekvenci.
Kā konfigurēt Apple iPad lietošanai LMT 4G tīklā?
LMT 4G tīklā darbojas Apple iPad Air (modelis A1475), Apple iPad Mini Retina (modelis A1490), Apple iPad 4 (modelis A1460) un Apple iPad Mini (modelis A1455).
Ja savu iPad iegādājies pie LMT, vari būt drošs – mēs piedāvājam tikai norādītos modeļus, kas atbalsta LMT 4G tīkla frekvenci. Ja Tava Apple iPad modeļa numurs (tas redzams uz planšetes aizmugures korpusa) nesakrīt ar norādītajiem, to diemžēl nevarēsi izmantot LMT 4G tīklā, jo tas neatbalsta Eiropas 4G tīkla frekvences.

Lai lietotu savu Apple iPad LMT 4G tīklā, vispirms vienu reizi ir jāveic daži soļi.
1. Pārliecinies, ka izmanto LMT pieslēgumu Mobilais internets datorā vai planšetē ar aktivizētu 4G atbalstu un jaunākās paaudzes SIM karti. To var noskaidrot, sazinoties ar mums pa tālr. 80768076 vai dodoties uz tuvāko LMT klientu centru. 4G atbalstu aktivizēsim un SIM karti nomainīsim BEZ MAKSAS!
2. Veic iPad programmatūras atjauninājumu (Settings –> General –> Software Update).
3. Lai iPad varētu pieslēgties LMT 4G tīklam, ievadi LMT interneta uzstādījumus savā iPad. Kā to pareizi izdarīt, skaties šajā saitē: Settings – Cellular Data – APN Settings. Visos APN laukos ieraksti internet.lmt.lv, savukārt Username un Password laukus atstāj tukšus.
4. Kā ieslēgt 4G, skaties šajā saitē: Settings – Cellular Data, izvēloties uzstādījumu Enable LTE režīmā ON.
5. Pārliecinies, ka atrodies LMT 4G pārklājuma zonā – to vari pārbaudīt LMT pārklājuma kartē.

Ja būs izpildīti šie nosacījumi, iPad ekrāna augšējā kreisajā stūrī parādīsies uzraksts LTE, kas nozīmē, ka Tavs iPad ir veiksmīgi pieslēdzies LMT 4G tīklam – apsveicam!
Kādas ir LMT 4G tīkla frekvences un parametri?
LMT 4G tīkls izmanto LTE tehnoloģiju 1800, 2600, 2100 un 800 MHz frekvencēs. Nākotnē tiks pievienotas arī citas – seko jaunākajai informācijai LMT mājaslapā.

Parasti LMT 4G tīkla parametri iekārtās tiek uzstādīti automātiski, ievietojot LMT SIM karti, taču var būt gadījumi, kad parametri jāuzstāda manuāli. Tādā gadījumā pie 4G/LTE uzstādījumiem APN (Interneta piekļuves punkts) raksti internet.lmt.lv, savukārt lietotāja un paroles laukus atstāj tukšus.
Kā noteikt, kuram LMT tīklam – 2G, 3G vai 4G – iekārta ir pieslēgusies?
  • 4G tīkls – ja ekrānā redzi ikonu LTE (piemēram, Apple tālruņos un planšetēs) vai 4G (piemēram, Android OS tālruņos un planšetdatoros) u.tml.
  • 3G tīkls – ja ekrānā redzi ikonu H, H+, 3G, 3.5G u.tml.
  • 2G tīkls – ja ekrānā redzi ikonu E, G, GPRS, 2G u.tml.
Vai par LMT 4G un 4G+ tīkla lietošanu ir jāmaksā papildus?

Nē, par LMT 4G un 4G+ tīkla lietošanu papildus nav jāmaksā.

Kā rīkoties, ja man ir 4G tālrunis, taču neizdodas pieslēgties LMT 4G tīklam?
Vispirms pārliecinies, ka atrodies LMT 4G pārklājuma zonā.

Ja atrodies pārklājuma zonā, tad, iespējams, nav izpildīts kāds no nosacījumiem, lai lietotu LMT 4G tīklu. Jautājumu gadījumā sazinies ar mums pa tālr. 80768076 vai dodies uz tuvāko LMT klientu centru.

Vai visi 4G telefoni darbosies LMT 4G tīklā?

LMT 4G tīklā darbojas Eiropas tirgum paredzētie 4G tālruņu modeļi, kas atbalsta LTE tehnoloģijas 1800 MHz frekvenci. Ja savu 4G tālruni iegādājies pie LMT, vari būt drošs – mēs piedāvājam tikai tos modeļus, kas atbalsta LMT 4G tīkla frekvenci.
Ja 4G tālruni iegādājies citur, lūdzam pārliecināties, ka Tavs 4G telefons atbalsta LMT 4G tīklu.

Vai 4G telefonā var lietot arī ar LMT Karti?

Jā, 4G tīkla iespējas ir pieejamas ikvienam LMT klientam – arī LMT Kartes lietotājiem.
Lūdzu, pārliecinies, ka Tev ir atbilstoša iekārta un SIM karte.

* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!