Meklēt
 
 

LMT veicis rekordlielas investīcijas tīklā un palielinājis klientu skaitu

2022. gada 28. janvārī

Latvijas vadošais mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2021.gadā veicis pēdējos 10 gados lielākās investīcijas infrastruktūrā, tīkla un tehnoloģiju attīstībā. Tas ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos un veicinājis klientu pieslēgumu skaita un uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu.

Apzinoties pandēmijas diktēto nepieciešamību pēc stabila interneta jebkurā Latvijas vietā, LMT turpināja nozīmīgas investīcijas infrastruktūras, tīkla un tehnoloģiju attīstībā, ieguldot 33,6 miljonus eiro. Lielās investīcijas ļāvušas uzstādīt, paplašināt un modernizēt 479 bāzes stacijas. Tagad kopējais bāzes staciju skaits pārsniedz 1500, kas ir ievērojami vairāk nekā citiem operatoriem. Lielais bāzes staciju skaits kopā ar plašāko pieejamo frekvenču spektru ļauj LMT klientiem izmantot stabilākus un kvalitatīvākus interneta un zvanu pakalpojumus un nodrošina plašāku tīkla pārklājumu. Ņemot vērā, ka viena no galvenajām LMT prioritātēm ir 5G tīkla, tehnoloģiju un risinājumu attīstība, tad uzņēmums 2021. gadā uzstādīja vairāk nekā simts 5G bāzes stacijas. Turklāt tagad 5G internets tiek nodrošināts ne tikai rūteros, bet arī telefonos, padarot to pieejamu arvien plašākam privātpersonu un uzņēmēju lokam. To novērtējuši klienti, LMT pieslēgumu skaits 2021. gadā pieaudzis par  gandrīz 43 000 sasniedzot vairāk nekā 1,35 miljonus. Savukārt viena no vadošajiem klientu servisa uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā "Dive Group" veiktais telekomunikāciju sektora pētījums par klientu apkalpošanas līmeni parādīja, ka LMT ieņem klientu servisa līdera pozīcijas Latvijā. 

“Patlaban visa pasaule sastopas ar sociālpolitiskiem un ekonomiskiem izaicinājumiem, un viens no problēmu risinājumiem ir pārdomāta viedo tehnoloģiju izmantošana visdažādākajās jomās, sākot no drošības un satiksmes uzraudzības līdz ražošanai un ikdienas saziņai. Moderno tehnoloģiju galvenais mērķis ir kāpināt produktivitāti visās tās iespējamās izpausmēs, un LMT ilgtermiņā spēcina Latviju ar digitālajām zināšanām, jaudīgu tīklu un eksportspējīgiem produktiem. Izsolē papildus esošajām 3500 MHz frekvencēm iegūtās arī 700 MHz un 1500 MHz frekvences ļaus turpināt LMT līderību 5G ieviešanā un nodrošināt jaudīgu internetu vēl plašākā teritorijā. Bijām pirmie ar 4G, esam arī ar 5G,” teic LMT prezidents Juris Binde. 

LMT jau vairākus gadus ir ne tikai klientu pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais sakaru operators Latvijā, bet arī IT inovāciju uzņēmums. LMT izstrādā dažādus digitālos risinājumus ne tikai valsts aizsardzībai, bet arī dronu, viedpilsētu un viedo sensoru, kā arī mobilitātes jomā. Izmantojot lielo datu, mašīnmācīšanās, mākslīgā intelekta un citas jaunākās mobilo sakaru iespējas, uzņēmums attīsta inovatīvus pakalpojumus gan klientiem Latvijā, gan eksportam. Par Rīgas starptautiskās autoostas inovatīvo reisu vadības sistēmas izstrādi LMT saņēma IKT nozares nozīmīgāko apbalvojumu “Platīna pele”.

Lai veicinātu efektīvāku piektās paaudzes tīkla risinājumu ieviešanu Latvijā, LMT 2021.gadā iegādājās Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupu “Santa Monica Networks”. 

2021. gadu LMT noslēdza ar 246,74 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 8,3% vairāk nekā 2020. gadā. Savukārt LMT rentabilitāte jeb EBITDA sasniedza 80,38 miljonus eiro, kas ir par 9.7% vairāk nekā gadu iepriekš. 

Papildu informācija:
Valdis Jalinskis | LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Mob. +371 29 248 645 | Ropažu iela 6, Rīga, LV-1039, Latvija |www.lmt.lv

* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!