Meklēt
 

LMT Dronu centra apmācību programmu ir pabeiguši jau vairāk nekā 100 piloti


18
MAR
2021

Ņemot vērā lielo interesi un nepieciešamību pēc profesionāliem dronu pilotiem,  arvien pieaug pieprasījums pēc apmācībām LMT Dronu centrā. No pagājušā gada, kad dibināts centrs, apmācīti jau vairāk nekā 100 bezpilota gaisa kuģu pilotu. Aprīlī mācības sāks jaunais studentu sasaukums.

“Bezpilota gaisa kuģu daudzpusīgais pielietojums un nozīme dažādās ekonomiski būtiskās nozarēs strauji pieaug visā pasaulē. Latvijā dronu potenciāls ir ļoti plašs, bet maz apgūts, kas arī bija viens no būtiskākajiem iemesliem LMT Dronu centra izveidei pagājušā gada vidū. Pacelt un nolaist bezpilota gaisa kuģus parasti izdodas visiem, bet tikai apmācīti piloti skaidri zina, uz ko koncentrēt uzmanību, kā rīkoties ekstremālās situācijās,  un ko darīt tad, ja gaisa kuģis nekustas vai lido prom,”  norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Arī Latvijā dronus jau šobrīd izmanto dažādās jomās – lauksaimniecībā (lauku uzraudzībai, kaitēkļu iznīcināšanai utt.),  būvniecībā (būvniecības vietu atsekošanai), infrastruktūras attīstībā un uzturēšanā (objektu apsekošanai), sabiedriskās drošības nodrošināšanā (pazudušu cilvēku meklēšanā, teritoriju apsardzes nodrošināšanā utt.). Ņemot vērā to, ka bezpilota gaisa kuģu pielietojums aptver arvien vairāk nozaru un kļūst detalizētāks, arī Eiropas Savienības līmenī aktīvi tiek runāts par dažādiem regulējumiem. Arī šogad stājušies spēkā vairāki jauni vienotā Eiropas Savienības regulējuma noteikumi dronu pilotēšanā.

LMT Dronu centrs, kas ir reģistrēts kā pieaugušo neformālās izglītības  iestāde, māca ne tikai visaptverošas praktiskās zināšanas, bet arī teorētiskās iemaņas, to skaitā arī par vietējiem un starptautiskajiem gaisa telpas noteikumiem. Pieteikties apmācībām var gan fiziskas, gan juridiskas personas un apmācību noslēgumā tiek kārtots kā teorētisks tests (līdzīgs CAA pārbaudījumam), tā arī praktisks eksāmens (ar CAA definētajiem pilotēšanas uzdevumiem). Plašāka informācija par LMT dronu skolu un iespējām pieteikties apmācībām meklējama   https://droni.lmt.lv/lv

MEDIJU TELPA
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!