Mobilais saturs


Kas ir Uzvedības kodekss bērnu aizsardzībai mobilo sakaru jomā?
Attīstoties tehnoloģijām, pieaug arī ar mobilo iekārtu izmantošanu saistīto pakalpojumu klāsts, un lietotājiem, tai skaitā bērniem, ir iespēja izmantot dažādus interneta un paaugstinātas maksas pakalpojumus. Tādējādi var piekļūt gan nelikumīgai, gan bērniem kaitīgai informācijai, tādēļ nepieciešams pēc iespējas pasargāt bērnus no tā. Sadarbojoties Latvijas mobilo sakaru operatoriem un ievērojot Eiropas valstīs aktuālākās tendences un idejas, ir izstrādāts Uzvedības kodekss bērnu aizsardzībai mobilo sakaru jomā. Tas satur nelikumīgas un bērniem kaitīgas informācijas uzskaitījumu, kā arī iespējamos pasākumus bērnu aizsardzībai no šādas informācijas saņemšanas.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā varu pasargāt bērnus no nevēlama satura internetā?
Lai pasargātu savus bērnus no nevēlamas informācijas internetā (cietsirdīga uzvedība, vardarbība, erotika, pornogrāfija un saturs, kas apdraud bērna garīgo attīstību), iesakām uzstādīt kādu no bezmaksas interneta satura filtriem vai izvēlēties LMT pakalpojumu Interneta sargs, ar kura palīdzību varēsi ierobežot laiku, ko bērns pavada sociālajos tīklos un dažādās vietnēs, kā arī pasargāt bērnu no viņam nevēlama satura.

Ir iespēja savu datoru un viedtālruni pasargāt arī citādi.
  • Google meklētājprogrammā pie iestatījumiem var ieslēgt “Drošu meklēšanu” (angļu val. Safe search).
  • Uz ierīcēm, ko izmanto bērni, ieslēdz YouTube “Ierobežoto režīmu” (angļu val. Restricted mode).
  • Lieto Google Play un Apple piedāvāto vecākvadības programmatūru, kas palīdz filtrēt interneta saturu, lai tas būtu bērnam piemērots, piemēram, Family Link un Family Sharing, Kaspersky Safe Kids, Norton Family u.c.
  • Atslēdz paziņojumu pienākšanu bērna viedtālrunī, ja nevēlies, lai bērnam nepārtraukti piedāvā aplūkot sociālo tīklu saturu.
Atceries! Saruna ir neaizstājama! Runā ar bērnu par drošu un atbildīgu interneta lietošanu!

Plašāka informācija par to, kā pasargāt bērnus internetā, uzzināsi tīmekļa vietnē drossinternets.lv. Vēl par  iespējām pasargāt savus bērnus no nevēlamas informācijas, lietojot internetu datorā vai viedtālrunī, var uzzināt arī interneta vietnes esidross.lv sadaļā Datora drošība.

Uzmanību! LMT neuzņemas atbildību par trešo pušu lietotņu privātuma, konfidencialitātes politiku, saturu vai to efektivitāti.
Dalīties ar saiti
  Kopēt
Kā rīkoties, lai bērnam nebūtu pieejami paaugstinātas maksas pakalpojumi?

Ja vēlies liegt paaugstinātas maksas pakalpojumu – zvani un īsziņas uz paaugstinātas maksas numuriem – iespēju no iekārtas (viedtālrunis, planšete, dators), kuru lieto arī Tavs bērns, personai, uz kuras vārda reģistrēts pieslēguma numurs, jāiesniedz rakstisks iesniegums jebkurā LMT klientu centrā.

Lūdzam pievērst uzmanību, ka šie ierobežojumi attieksies tikai uz paaugstinātas maksas pakalpojumiem, taču Tu arī turpmāk varēsi lietot tādus pakalpojumus, par kuriem nav jāmaksā paaugstināta maksa.

Dalīties ar saiti
  Kopēt
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!