Meklēt
 

Mobilais saturs


Kas ir Uzvedības kodekss bērnu aizsardzībai mobilo sakaru jomā?
Attīstoties tehnoloģijām, pieaug arī ar mobilo iekārtu izmantošanu saistīto pakalpojumu klāsts, un lietotājiem, tai skaitā bērniem, ir iespēja izmantot dažādus interneta un paaugstinātas maksas pakalpojumus. Tādējādi var piekļūt gan nelikumīgai, gan bērniem kaitīgai informācijai, tādēļ nepieciešams pēc iespējas pasargāt bērnus no tā. Sadarbojoties Latvijas mobilo sakaru operatoriem un ievērojot Eiropas valstīs aktuālākās tendences un idejas, ir izstrādāts Uzvedības kodekss bērnu aizsardzībai mobilo sakaru jomā. Tas satur nelikumīgas un bērniem kaitīgas informācijas uzskaitījumu, kā arī iespējamos pasākumus bērnu aizsardzībai no šādas informācijas saņemšanas.
Kā varu pasargāt bērnus no nevēlama satura internetā?
Ja vēlies aizsargāt savus bērnus no nevēlamas informācijas internetā, Tu vari savam datoram uzstādīt satura filtru. Internetā ir pieejamas dažādas filtru programmas, arī bezmaksas, piemēram, http://www1.k9webprotection.com/ Tomēr LMT nevar uzņemties atbildību par šādas programmatūras saturu, piegādi un efektivitāti.

Informāciju par to, kas ir satura filtri, kā tie darbojas, kā tos izvēlēties un lietot, kā arī informāciju par to, kādi satura filtri ir pieejami, var uzzināt tīmekļa vietnē drossinternets.lv sadaļā Drošība internetā. Vēl par  iespējām pasargāt savus bērnus no nevēlamas informācijas, lietojot internetu datorā vai viedtālrunī, var uzzināt arī interneta vietnes esidross.lv sadaļā Datora drošība.
Kā rīkoties, lai bērnam nebūtu pieejami paaugstinātas maksas pakalpojumi?

Ja vēlies liegt paaugstinātas maksas pakalpojumu – zvani un īsziņas uz paaugstinātas maksas numuriem – iespēju no iekārtas (viedtālrunis, planšete, dators), kuru lieto arī Tavs bērns, personai, uz kuras vārda reģistrēts pieslēguma numurs, jāiesniedz rakstisks iesniegums jebkurā LMT klientu centrā.

Lūdzam pievērst uzmanību, ka šie ierobežojumi attieksies tikai uz paaugstinātas maksas pakalpojumiem, taču Tu arī turpmāk varēsi lietot tādus pakalpojumus, par kuriem nav jāmaksā paaugstināta maksa (piem., Mobilā banka).

Kas ir satura filtra lietotne?

Satura filtra lietotne ir programma, ko lejupielādē viedtālrunī, planšetē vai datorā ar mērķi uzraudzīt vai ierobežot bērnam pieejamo informāciju un aktivitātes internetā.

Šobrīd pieejamas vairākas maksas un arī dažas bezmaksas lietotnes, kas piedāvā dažādas iespējas.

  • Slēdz piekļuvi konkrētām mājaslapām
  • Neļauj lelupielādēt nevēlamas lietotnes
  • Bloķē iespēju zvanīt un saņemt zvanus no konkrētiem numuriem
  • Informē, cik daudz laika bērns pavada internetā, sociālajos tīklos, ko raksta īsziņās u.tml.
  • Nosaka bērna atrašanās vietu un informē par pārvietošanos
  • Piedāvā definēt laiku, cik ilgi bērns drīkst lietot internetu, spēlēt spēles u.tml.
  • Nodrošina iespēju attālināti mainīt uzstādījumus iekārtā, kuru lieto bērns u.c.
Lūk, daži satura filtru piemēri, par kuriem vairāk informācijas vari uzzināt šo lietotņu mājaslapās.

Funamo MMGuardian NetNanny          
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!