LMT pētīs 5G iespējas uzlabot vēlēšanu drošību Eiropā


04
JŪN
2021

Eiropas Savienības kiberdrošības kompetences palielināšanas projekta SPARTA ietvaros LMT šajās pašvaldību vēlēšanās pētīs, kā 5G mobilo sakaru iespējas varētu uzlabot gan klātienes, gan potenciāli arī e-vēlēšanu drošību.

Jaunās paaudzes 5G mobilo sakaru tehnoloģijas sniedz plašākas iespējas stiprināt e-vēlēšanu kiberdrošību, kā arī analizēt klātienes vēlēšanu atbilstību ar lielo datu un mākslīgā intelekta palīdzību. Šonedēļ LMT veiks gan anonimizētu bāzes staciju lielo datu analīzi, gan aptaujās iedzīvotājus vēlēšanu iecirkņos par e-vēlēšanām, lai rudenī pabeigtu pētījumu un rekomendācijas par 5G sakaru tehnoloģiju izmantošanu un kiberdrošības risinājumiem vēlēšanu laikā, tādējādi identificējot potenciālos kiberuzbrukumus un minimizējot kiberdraudus. Šīs jaunās paaudzes tehnoloģijas ļautu vēlēšanu procesu padarīt pārskatāmāku, kas viltus ziņu laikmetā var kļūt par svarīgu demokrātiskā procesa nodrošināšanas rīku.

LMT aktīvi iesaistījies vairākos starptautiskos pētniecības un tehnoloģiju attīstības projektos par 4G/5G tehnoloģiju pielietojumiem nākotnes Industrijas 4.0 risinājumiem. SPARTA ir vērienīgs Eiropas pētniecības un tehnoloģiju attīstības H2020 projekts (No. 830892), kura mērķis ir izstrādāt Eiropas Kiberdrošības ceļvedi (Cybersecurity Research & Innovation Roadmap) Eiropas stratēģiskās digitālās autonomijas izveidei. Projektā SPARTA piedalās 44 partneri no 14 ES valstīm, pārstāvot spēcīgākās kiberdrošības, telekomunikācijas un informācijas tehnoloģiju zinātniskās institūcijas un industrijas pārstāvjus.

Projekta koordinators ir Francijas Alternatīvo enerģiju un atomenerģijas isntitūcija (CEA), un  LMT ir vienīgais partneris no Latvijas. LMT uzdevums projektā  ir nodrošināt 4G/5G tīkla infrastruktūru datu koplietošanai, testēt T-SHARK programmu un veikt pētījumu par tīkla infrastruktūras pielietojumu pašvaldību vēlēšanās. SPARTA īstenošanā LMT sadarbojas ar Cert.lv un Vidzemes Augstskolu. 

MEDIJU TELPA
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!