Sadarbībā ar LMT Latvijā izveido nākotnes mobilitātes konsorciju


11
MAI
2021

Lai stiprinātu Latvijas pozīciju transporta un mobilitātes sektorā, pārnozaru sadarbības organizācija “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” kopā ar inovatīviem šīs jomas uzņēmumiem, torstarp arī LMT, un pētniecības iestādēm izveidojis Nākotnes mobilitātes konsorciju.

Nākotnes mobilitātes konsorcija mērķis ir veicināt Latvijas kompetenci un iespējas šajā nozarē, attīstot nacionālo industriju. Konsorcijs apvieno komersantus, pētniecības organizācijas, publiskos partnerus, kā arī sabiedrības līdzdalību, lai veicinātu jaunas iniciatīvas, profesionālu viedokļu apmaiņu un pārnozaru sadarbību.

“Transports un mobilitāte ir modernas un efektīvas ekonomikas mugurkauls. Turklāt šis sektors Eiropas Komisijas noteiktā “zaļā kursa” kontekstā, paredzams, piedzīvos lielas pārmaiņas. Pāreja uz zaļo ekonomiku būs liels izaicinājums un milzīga iespēja Latvijai – it īpaši transporta un mobilitātes sektorā,” norāda “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera” valdes loceklis Salvis Roga. “Transports un mobilitāte ir kompleksa nozare, un tās veiksmīgai attīstībai nepieciešama visu pušu mijiedarbība, domāšanas maiņa un ilgtspējīga, koordinēta pieeja izaicinājumu risināšanai.”

Nākotnes mobilitāte tiek uzskatīta par multimodālu, un tajā dominē zaļās un viedās tehnoloģijas – no dažādām piedziņas tehnoloģijām un degvielām līdz pat IoT un mākslīgajam intelektam. Klastera nākotnes mobilitātes virziens ir platforma, kas apvieno mobilitātes spēlētājus, dodot tiem iespēju darboties efektīvāk un sasniegt mērķus ātrāk.

"LMT ir gandarījums būt daļai no šīs Latvijā unikālās iniciatīvas, kas perspektīvā dos papildu stimulu mūsu valstij sasniegt jaunu mobilitātes mērogu. Konsorcijs ir sācis darbu īstajā brīdī, kad Latvija valstiskā līmenī ir izvirzījusi vērienīgus mobilitātes attīstības plānus vairāku desmitgažu nogrieznī, kas tiešā saistībā ar Eiropas mērķiem attiecībā uz satiksmes drošības uzlabošanu un kaitīgo izmešu samazināšanu. Jau šobrīd mēs redzam, cik būtisku lomu sabiedrības ikdienā un valsts ekonomiskās attīstības izaugsmē ieņem 5G, kas nodrošina pilnīgi jaunas iespējas un mērogojamību. Sadarbojoties un liekot galvas kopā, mums būs daudz vieglāk radīt pārdomātus, inovatīvus un ilgtspējīgus risinājums, kas, konkurējot ar pasaules augstākā līmeņa tehnoloģijām, radīs izrāvienu arī Latvijas eksportspējai," norāda LMT mobilitātes inovatīvo risinājumu vadītājs Artūrs Lindenbergs. 

“Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klasteris” jeb Green-Tech Latvia ietver ilgtspējīgai Latvijas attīstībai nozīmīgus sektorus, kas vienlaikus ir arī viedās specializācijas stratēģijas prioritārās nozares – mašīnbūve un aparātbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un kosmosa tehnoloģijas, energoefektīvas būves, efektīva ražošana un videi draudzīgi izejmateriāli. Šī sinerģija ļauj veiksmīgi izmantot pieejamos resursus un panākt iespējami efektīvāku Latvijas tautsaimniecības vides attīstību. Klasteris apvieno vienus no visstraujāk augošajiem uzņēmumiem ar ievērojamu eksporta īpatsvaru un attīstības potenciālu Latvijas tautsaimniecības prioritārajās nozarēs.

Šobrīd Nākotnes mobilitātes konsorciju biedru atbalstītāju vidū ir “Latvijas Mobilais Telefons”, “Ferrus”, “Electrify”, “Fiqsy”, “CityBee”, “Lesla Technologies”, “TransfoElectric”, “Global Wolf Motors”, “HyMet”, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija, “e-mobility.lv”, “Z-Triton”.

MEDIJU TELPA
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!