Aptauja: 86% rīdzinieku atbalsta sarkanās gaismas kontroles luksoforu ieviešanu Rīgā


25
FEB
2021

Lai uzlabotu satiksmes drošību, absolūts vairākums jeb 86% Rīgas iedzīvotāju atbalsta sarkanās gaismas kontroles luksoforu ieviešanu pilsētā, liecina LMT un Norstat veiktā aptauja*. Šie kontroles luksofori fiksē transportlīdzekļus, kas šķērso krustojumu pie sarkanās gaismas, tādējādi uzlabojot autovadītāju disciplīnu un būtiski mazinot satiksmes negadījumu risku.

Aptauja parāda, ka šo ieceri noteikti atbalsta 47% un drīzāk atbalsta 39% respondentu. Savukārt izteikts mazākums – tikai 3% – noteikti neatbalsta un 7% drīzāk neatbalsta viedo luksoforu ieviešanu.

Krustojumu šķērsošana pie sarkanās gaismas ir viens no biežākajiem iemesliem ceļu satiksmes negadījumiem ar letālām sekām. Patlaban sarkanās gaismas kontroles luksofori pilotprojekta režīmā darbojas trīs krustojumos Liepājā un Rīgā. Pilotprojektā, kas tiek īstenots Rīgā, Brīvības gatves un Krustabaznīcas ielas krustojumā, pat pandēmijas laikā, kad transporta satiksme ir mazāka, uzstādītās iekārtas piefiksējušas vidēji vairāk nekā 40 sarkanās gaismas pārkāpumu dienā vienā braukšanas virzienā vien.

Risinājums, kura nodrošinātājs ir LMT, pērnā gada pēdējā ceturksnī galvaspilsētā fiksējis 4595 gadījumus, kad automašīnas krustojumu šķērsojušas pie dzeltenā vai sarkanā luksofora gaismas signāla. Pie sarkanās gaismas krustojums šķērsots 3160 gadījumos.

LMT radītā sistēma izmanto datorredzes tehnoloģijas, kas, analizējot video reālā laikā, ar mākslīgā intelekta palīdzību nosaka, kad auto, šķērsojot krustojumu, ir veicis pārkāpumu. Līdzīgi risinājumi tiek plaši pielietoti visā pasaulē, efektīvi mazinot negadījumu skaitu un palielinot satiksmes dalībnieku drošību.

Kā zināms, Latvija ir viena no Eiropas Savienības līderēm ceļu satiksmes negadījumu upuru skaita ziņā.

 *Norstat īstenotā sabiedriskās domas aptauja norisinājās 2020. gada decembrī, un tajā piedalījās 505 respondenti no Rīgas vecumā no 18 līdz 74 gadiem. 

MEDIJU TELPA
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!