• Autorizēties
 

LMT atklāj UMTS tīklu komercrežīmā


 
LMT PRESES SEKRETĀRE
Elīna Lidere
29248420
13
DEC
2004

13. decembrī LMT komerciālā režīmā atklāja UMTS trešās paaudzes mobilo sakaru tīklu, tādējādi izpildot licences nosacījumu par komerciālu pakalpojumu uzsākšanu līdz 2004. gada beigām.

LMT ir pirmais telekomunikāciju operators Latvijā, kas komerciāli nodrošina UMTS trešās paaudzes mobilo sakaru tīkla pakalpojumus.

Atklājot UMTS tīklu, LMT prezidents Juris Binde veica simbolisku tālruņa zvanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājai Innai Šteinbukai, lai informētu, ka LMT izsniegtās UMTS licences nosacījumi ir izpildīti un trešās paaudzes sakaru tīkls pieejams publiskai lietošanai komerciālā režīmā.

Atzīmējot UMTS tīkla atklāšanu jaunuzceltajā Hansabankas ēkā, LMT prezidents Juris Binde pasniedza dāvanu Hansabankas valdes priekšsēdētājai Ingrīdai Blūmai – GSM/UMTS tālruņa aparātu Nokia 6630.

LMT prezidents Juris Binde: “UMTS tīkla atklāšana komerciālā režīmā ir būtisks atskaites punkts, kas dos iespēju pakalpojumu sniedzējiem piedāvāt pakalpojumus, kuriem nepieciešams liels datu pārraides ātrums, piemēram, video straumēšanu un datu lejupielādi. LMT vienmēr ir bijis līderis tehnoloģiski attīstītu pakalpojumu ieviešanā, un arī turpmāk uzņēmuma klienti būs pirmie, kas Latvijā varēs lietot vismodernākos mobilo sakaru pakalpojumus.”

AS “Hansabanka” valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma atzina: “Hansabanka daudzās jomās ir bijusi pirmā jauninājumu ieviešanā – gan attiecībā uz klientu servisu, gan produktiem, gan tehnoloģijām, jo ne velti viena no mūsu uzņēmuma pamatvērtībām ir inovitāte. Tāpēc esmu gandarīta, ka tieši mūsu uzņēmums ir arī UMTS tīkla izmantošanas pionieris Latvijā, un ticu, ka tas mums ļaus vēl labāk koncentrēties uz mūsu galveno misiju – ikkatra mūsu klienta apkalpošanu visaugstākajā līmenī.”

LMT UMTS tīklā ir pieejami visi tie paši pakalpojumi, kas GSM tīklā. Galvenais ieguvums ir datu pārraides ātrums līdz 384 kilobitiem sekundē, kas ir aptuveni 10 reizes lielāks nekā pašlaik pieejams. Papildus tam UMTS tīklā ir kvalitatīvāki balss sakari, kā arī ievērojami uzlabota balss un datu pārraides drošība.

UMTS tīklu var lietot ikviens LMT abonents ar atbilstošu tālruņa aparātu, lietojot esošo pieslēgumu un SIM karti bez papildu pieslēguma un abonēšanas maksas. Izmantojot UMTS datu pārraidi, apmaksas kārtība ir tāda pati kā lietojot GPRS – maksa tiek aprēķināta par nosūtīto datu apjomu. Lai lietotu datu pārraidi UMTS tīklā, ir nepieciešams GPRS pakalpojuma pieslēgums. Sarunu tarifi neatšķiras no LMT GSM tīklā noteiktajiem sarunu tarifiem.

Tā kā visi UMTS telefoni darbojas arī GSM tīklā, tad LMT klienti var izmantot viesabonēšanas iespējas 126 valstu 360 sakaru tīklos.

Pagaidām UMTS tīkls ir pieejams ierobežotā teritorijā Rīgā, nākamā gada laikā pakalpojums būs pieejams līdz 30% Latvijas iedzīvotāju.

Paralēli UMTS tīkla izveidei LMT strādā pie EGDE (Enhanced Data rates for GSM Evolution) datu pārraides pakalpojuma ieviešanas. EGDE datu pārraides tehnoloģiju var ieviest esošajā GSM tīklā un lietot visā Latvijā. EDGE ieviešana ir vienkāršāka un lētāka nekā trešās paaudzes mobilo sakaru tīkla izveide, un tiek uzskatīta par pārejas posmu ceļā uz UMTS mobilajiem sakariem.

Lietojot EDGE, var panākt apmēram trīs reizes lielāku datu pārraides ātrumu nekā pašreiz piedāvātais GRPS datu pārraides pakalpjums. Praksē sasniedzamais EDGE datu pārraides ātrums ir līdz 130 kilobitiem sekundē.

2004. gada 15. novembrī LMT bija 729 891 klients, kas ir 31,60% Latvijas iedzīvotāju. LMT sakaru tīkls klāj 98,01% valsts teritorijas, sniedzot iespēju lietot mobilos sakarus 97,23% Latvijas iedzīvotāju.

LMT PRESES SEKRETĀRE
Elīna Lidere
29248420
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!