Latvijas Mobilais Telefons slēgs NMT mobilo sakaru tīklu


03
JAN
2002

Šā gada decembra beigās tiks slēgts Latvijas Mobilā Telefona NMT sistēmas tīkls, pilnībā pārejot uz digitālajiem GSM sistēmas sakariem.

Sākot ar 2002. gada 3. janvāri NMT sistēmas mobilos telefonus LMT tīklā pieslēgt vairs nevarēs, bet esošajiem NMT abonentiem tiks nodrošināta izdevīga un vienkārša iespēja pāriet uz Latvijas Mobilā Telefona GSM tīklu, turklāt saglabājot savu esošo pieslēguma numuru.

Igaunijā, kā arī vairākās citās valstīs, NMT sakaru tīkls jau beidzis pastāvēt, dodot vietu modernākām mobilo sakaru tehnoloģijām. Arī Latvijā NMT sistēma savu aktualitāti ir zaudējusi. Jau tagad LMT GSM tīkls nodrošina pārklājumu 91,6% Latvijas teritorijas, dodot iespēju 93,7% iedzīvotāju izmantot GSM mobilos sakarus savā darba vai dzīves vietā. Plānots, ka līdz gada beigām GSM sakari būs pieejami visā Latvijas teritorijā, kur vien tas nepieciešams.

NMT (Nordic Mobile Telephone) ir analogā mobilo sakaru sistēma, kuru pirmo reizi Latvijā 1992. gadā ieviesa Latvijas Mobilais Telefons. Toreiz NMT sistēma nodrošināja salīdzinoši plašu pārklājumu, kā arī viesabonēšanas iespējas Baltijā, Skandināvijā un vairākās citās Eiropas valstīs.

MEDIJU TELPA
LMT PRESES SEKRETĀRE
Elīna Lidere
29248420
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!