• Autorizēties
 • Meklēt
   
   

  Sadarbībā ar LMT Latvijā izveido nākotnes mobilitātes konsorciju

  2021. gada 11. maijā

  Lai stiprinātu Latvijas pozīciju transporta un mobilitātes sektorā, pārnozaru sadarbības organizācija “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” kopā ar inovatīviem šīs jomas uzņēmumiem, torstarp arī LMT, un pētniecības iestādēm izveidojis Nākotnes mobilitātes konsorciju.

  Nākotnes mobilitātes konsorcija mērķis ir veicināt Latvijas kompetenci un iespējas šajā nozarē, attīstot nacionālo industriju. Konsorcijs apvieno komersantus, pētniecības organizācijas, publiskos partnerus, kā arī sabiedrības līdzdalību, lai veicinātu jaunas iniciatīvas, profesionālu viedokļu apmaiņu un pārnozaru sadarbību.

  “Transports un mobilitāte ir modernas un efektīvas ekonomikas mugurkauls. Turklāt šis sektors Eiropas Komisijas noteiktā “zaļā kursa” kontekstā, paredzams, piedzīvos lielas pārmaiņas. Pāreja uz zaļo ekonomiku būs liels izaicinājums un milzīga iespēja Latvijai – it īpaši transporta un mobilitātes sektorā,” norāda “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera” valdes loceklis Salvis Roga. “Transports un mobilitāte ir kompleksa nozare, un tās veiksmīgai attīstībai nepieciešama visu pušu mijiedarbība, domāšanas maiņa un ilgtspējīga, koordinēta pieeja izaicinājumu risināšanai.”

  Nākotnes mobilitāte tiek uzskatīta par multimodālu, un tajā dominē zaļās un viedās tehnoloģijas – no dažādām piedziņas tehnoloģijām un degvielām līdz pat IoT un mākslīgajam intelektam. Klastera nākotnes mobilitātes virziens ir platforma, kas apvieno mobilitātes spēlētājus, dodot tiem iespēju darboties efektīvāk un sasniegt mērķus ātrāk.

  “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klasteris” jeb Green-Tech Latvia ietver ilgtspējīgai Latvijas attīstībai nozīmīgus sektorus, kas vienlaikus ir arī viedās specializācijas stratēģijas prioritārās nozares – mašīnbūve un aparātbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un kosmosa tehnoloģijas, energoefektīvas būves, efektīva ražošana un videi draudzīgi izejmateriāli. Šī sinerģija ļauj veiksmīgi izmantot pieejamos resursus un panākt iespējami efektīvāku Latvijas tautsaimniecības vides attīstību. Klasteris apvieno vienus no visstraujāk augošajiem uzņēmumiem ar ievērojamu eksporta īpatsvaru un attīstības potenciālu Latvijas tautsaimniecības prioritārajās nozarēs.

  Šobrīd Nākotnes mobilitātes konsorciju biedru atbalstītāju vidū ir “Latvijas Mobilais Telefons”, “Ferrus”, “Electrify”, “Fiqsy”, “CityBee”, “Lesla Technologies”, “TransfoElectric”, “Global Wolf Motors”, “HyMet”, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija, “e-mobility.lv”, “Z-Triton”.

  * Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
  Aizvērt

  Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!